16 Aralık 2016 Cuma

Boyalı Saçlar Derleme YazılarımBoyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Boyalı Saç Bakımı


Boyalı saç bakımına dair bilgiler vereceğim

Daha fazla parlaklık için daha az şampuan. Saçlarınız yağlanmadıkça her gün yıkamayın. Saçları her gün şampuanla temizlemek saçları koruyan, besleyen ve parlak gösteren doğal yağını yok eder. Eğer saçlarınız kuru, yıpranmış ve boyalıysa saçlarınızı iki gün yıkamayın. Eğer saçlarınız normalse bir veya iki gün yıkamayabilirsiniz. Saçlarınız şeklini kaybediyorsa sadece su ile durulayın.


Boyalı Saçlara Doğal Bakım Önerileri

Boyalı Saçlara Doğal Bakım


Bu yazıda boyalı saçlar için doğal bakımı aktarmaya çalışacağım malum tek dokunuşla saçımıza güzellik katan saç boyaları özellikle sık ve bilinçsiz kullanım, kalitesiz ürün seçimi gibi nedenlerle saçlarımıza güzellik deği zarar veriyor. Saç boyaları başta saç dökülmesi, mat görünüm, kırık saç uçları ve sertleşen saç sorunlarına neden oluyor. Bu konuda doğanın mucizeleri cildimizde olduğu gibi saçlarımızda da imdadımıza yetişiyor. Ancak bitkisel denilince insanların aklına çeşitli otlar ve yağlar gelse de bu konuda iyi bir bakım için özellikle vitamin ve proteinler yani keratinlerden yardım almak en doğru tercih. Bu yazıda size çeşitli bakımlarla boyalı ve ışıldayan saçlara sahip olmamızı anlatmaya çalışacağım.

Saç Boyarken Nelere Dikkat Edilir

Saçlarınızı Boyarken Nelere Dikkat Edilir
Her kadın aynaya baktığında kendinde bir değişiklik görmek ister. Bunun da en kolay seçeneği saç rengini değiştirmektir.

Ancak çalışan kadınlar için kuaförde zaman harcamak, bir başka zamandan çalmak anlamına geldiği için oldukça fazla kez böylesi değişiklikler arka plana atılır. Bu nedenle artık her gün daha fazla kadın gerek zamandan ve paradan tasarruf etmek, gerekse sadece denemek amacıyla saçını evde boyamayı tercih ediyor. Siz de markette dolaşırken saç boyası reyonunda takılıp bir türlü karar veremeyenlerdenseniz, işte size mükemmel sonuçlar elde etmenin püf noktaları!

Boyalı Saçlar Nasıl Yıkanır

Boyalı Saçlar Nasıl Yıkanır
Her temizlemeden sonra saçlarınızın rengi giderek solar...

Haftada iki kere saç rengini artıran ve kökleri güçlendiren bir şampuanla masaj yaparak uygulayın

Daha fazla parlaklık için daha az şampuan... Saçlarınız yağlanmadıkça her gün yıkamayın. Saçları her gün şampuanla temizlemek saçları koruyan, besleyen ve parlak gösteren doğal yağını yok eder. Eğer saçlarınız kuru, yıpranmış ve boyalıysa saçlarınızı iki gün yıkamayın. Eğer saçlarınız normalse bir veya iki gün yıkamayabilirsiniz. Saçlarınız şeklini kaybediyorsa sadece su ile durulayın.

Saç Nasıl Boyanır

Evde Saç Boyama

İlk olarak evde saç boyamaya karar vermeden önce saçınızın kesime ihtiyacı olup olmadığını kontrol edin. Kırıklarınız ya da yıpranmış saç telleriniz varsa saçınızı kestirin. Saç telleriniz ince ve kuru ise öncelikle bakım yapın. Güçlenmesi için b vitamini, güneşin etkilerini daha aza indiren ve korumaya yarayan e vitamini, nemlenmesi için avokado yağı ve hindistancevizi yağı içeren ürünler tavsiye edilir.
Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Saç Renginizi Açmak İçin Yöntemler


Bira İle Saç Rengi Açmak


Kokusu kötü olsa da açık renkli bira, saçınıza doğal güneş parıltısı vermek için faydalı olabilir. Birkaç tane deneyen duymuştum okumuştum parlaklık verdiklerini söylemişlerdi. Birayı bir kaba doldurun ve saçlarınızı içine yatırın sıkıp hemen güneşe çıkın ve bir saat bekleyin sonra güzel bir şekilde durulayın yine pek diplerinize temas ettirmeyin kızlar. Bu işlemi haftada iki ya da üç kez tekrarlayın.


Saç Boyası Zararları

Saç Boyasının Zararları
Oksidasyon bazlı boyalara kıyasla direkt ve doğal boyalar daha az alerjiye neden olur. Alerji vakalarının birçok doğrudan boya maddesiyle ilgilidir. Bu nedenle ev kullanıcılarına hararetle tavsiye edilen şey, tüm saça boya uygulamadan önce küçük bir bölgede boyayı denemeleridir. Kuaförler de benzer şekilde metod yapar.

Saç Boyama Teknikleri

Saç Boyama Teknikniği

Saçlarınızın Durumunu Değerlendirin


Saçınızı boyamadan önce, ne halde olduklarını kontrol edin. Saçınız ne kadar sağlıklı olursa, alacağınız sonuç da o kadar iyi olacaktır. Bu nedenle boyama işlemini gerçekleştirmeden önceki hafta, saçınıza birkaç kez bakım yapın. İçinde, saçları güçlendiren B vitamini, pantenol, E vitamini, avokado veya Hindistan cevizi yağı gibi nemlendirici maddeler bulunduran ürünleri deneyin.


Boyalı Saçlar Hakkında

Boyalı Saçlar Blog u olarak size saç boyama boyalı saç bakımı boyalı saçlar için şampuan boyalı saçlarda saç kremi hakkında bilgiler vermekteyiz.

Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Boyalı saçların bakımı oldukça zor durumdur. Saçların ırsi açıdan ya da yaş ilerledikçe oluşan beyazların sonucunda saçlar mecburiyetten boyanır. Bazı yaşı ilerlemiş kişiler boyama yöntemine gitmese de genç yaşta bu sorunla karşılaştıklarında boyama yöntemini tercih ederler.


Boyalı Kuru Saçlara Hindistan Cevizi Yağı

Sizin için hindistanceviziyagi.orgsitesinden bir makale yayınlıyorum umarım faydalı olur 

Hindistan Cevizi Yağı Boyalı ve Kuru Saç Bakımı


Saçlarınızı boyalı veya yeni boyattıysanız eğer ekstra saç bakımı yapmanız bir gereklilik. İşte boyalı saç bakımında kullanılacak en iyi yağlardan birisi hindistan cevizi yağıdır. Katı halde bulunan hindistan cevizi yağı yapısında bulunan yağ asitleri ile boyalı yıpranmış ve kuru saçların bakımında bir çok kadının vazgeçilmezi. Ülkemizde çok bilinmeyen bu yağ ile boyalı saçların bakımını yaparsanız hidrojen peroksit gibi açıcılar ve boyaların saç üzerindeki olumsuz etkilerini azaltabilirsiniz.

C Vitaminiyle Saç Açma

Koyu Saçlara Zarar Vermeden Açma

Saçlarınızı koyu renkten daha açık tonlara döndürmek isterseniz  bunun için kuaförlerde hirdojenperoksit kullanılır. Ancak bu hidrojen peroksitlerin saça zararı malum. Saçınızın yanması ve zarar görmesi peroksitlerle neredeyse kesin gibi. Peki ne yapacaksınız. İşte bu yazıda size saçınıza zarar vermeden üstelik saçlarınızı besleyerek saç renginizi açmadan bahsedeceğim.Boyalı Saçlar İçin Bakım Maskesi

Boyalı Saçlara Bakım MaskesiÇoğunlukla beyazları kapatmak veya güzelleşmek adına kendi saç rengini değiştirmek isteriz. Günümüzde bunu sadece bayanlar değil erkekler de sıklıkla yapmaktadır. Saçlar boyanırken kullanılan malzemelerin içeriğindeki kimyasalların, saçın yapısına zarar verdiği de bir gerçektir.

Saçlarınızı sürekli boyadığınızda boyanın içerisinde bulunan bu kimyasallardan dolayı proteinler canlılığını yitirir ve saçlar matlaşır. Saç boyaları size istediğiniz görünümü verirken, saçlarınız da sizden ekstra bakım gerektirmektedir. En kaliteli saç boyalarının bile saçları kuruttuğu, canlılığını ve parlaklığını kaybettirdiği unutulmadan, sağlıklı saçlar için bir takım bakım uygulamaları yapmak çok önemlidir.

Boyalı Saçlar İçin Bakım Yağı

Boyalı Saçlar İçin Bakım YağıSaç boyamanın estetik olarak ne kadar etkileyici olduğunu bilenler bakımınında ne kadar önemli olduğunu mutlaka anlama ve bilmeliler.Doğa malzemelerle yapıldığı idda edilse bile saç boyalarının içeriğindeki bir takım etken malzemelrin saça nasıl zarar verdiği bugün artık tartışmayacak kadar açıktır.

Saçınızı boyamadan önce, ne halde olduklarını kontrol edin. Saçınız ne kadar sağlıklı olursa, alacağınız sonuç da o kadar iyi olacaktır. Bu nedenle boyama işlemini gerçekleştirmeden önceki hafta, saçınıza birkaç kez bakım yapın. İçinde, saçları güçlendiren B vitamini, pantenol, E vitamini, avokado veya Hindistan cevizi yağı gibi nemlendirici maddeler bulunduran ürünleri deneyin.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder